reklama

Manifest Strany nepracujúcich

Po Slovensku mátoží strašidlo – strašidlo kapitalizmu. Ľudia sú strašení prácou! Naša epocha, epocha končiaceho kapitalizmu, vyznačuje sa tým, že spoločenské protiklady zjednodušila. Celá spoločnosť sa čoraz viac štiepi na dva veľké nepriateľské tábory, na dve veľké, priamo proti sebe stojace triedy – na triedu pracujúcich a triedu nepracujúcich.

Písmo: A- | A+
Diskusia  (15)

Kapitalizmus od 17.storočia zohral v dejinách vrcholne revolučnú úlohu. Vytvoril obrovské bohatstvo, ale prístup k nemu podstatne obmedzil. Kapitalizmus umožnil väčšine ľudí prestať pracovať, ale slobodný prístup k blahobytu umožnil len pracujúcim. Nastal čas túto krivdu odstrániť!

Rýchlym zdokonaľovaním všetkých výrobných nástrojov a nesmierne uľahčenou dopravou strhol kapitalizmus do civilizačného procesu všetky, aj najbarbarskejšie národy. Po 300 rokoch svojej existencie vo svete sa mu nakoniec podarilo zapustiť korene aj na zaostalom Slovensku. Kapitalizmus stvoril obrovské mestá, mnohonásobne zvýšil počet mestského obyvateľstva oproti dedinskému, a tým vymanil značnú časť obyvateľstva z idiotizmu dedinského života.

SkryťVypnúť reklamu
Článok pokračuje pod video reklamou

Kapitalistická epocha sa vyznačuje, na rozdiel od všetkých ostatných, ustavičnými prevratmi vo výrobe, neprestajnými otrasmi všetkých spoločenských vzťahov, večnou neistotou a pohybom. Kvantita sortimentu a kvalita výrobkov – áut, televízorov, počítačov, telefónov – sa neustále zvyšuje. Ledva sa naučíme ovládať nový model, už je tu novší s množstvom úplne nových funkcií, ktoré ani nevieme ovládať. Ale ľudia si už zaslúžia pokoj a istoty!

Hlavnou chybou kapitalizmu je nadvýroba. Spoločnosť má priveľa civilizácie, priveľa existenčných prostriedkov, priveľa priemyslu, priveľa obchodu. Kapitalistické vzťahy sa stali priúzkymi pojať bohatstvo, ktoré utvorili. Zbraň, ktorou kapitalizmus porazil feudalizmus – produktivita práce – obracia sa teraz proti nemu samotnému. Kapitalizmus ukoval zbraň, ktorá mu prinesie smrť. Kapitalizmus splodil ľudí – nepracujúcich, ktorí ho pochovajú.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Ešte pred 100 rokmi museli na Slovensku pracovať všetci – deti, invalidi, starci. Napriek tomu žili biedne, často boli hladní a nemali peniaze na oblečenie a obuv. Kapitalizmus za pár rokov svojej existencie umožnil väčšine ľudí nepracovať. Pred 100 rokmi na Slovensku skoro všetci ľudia hrdlačili v poľnohospodárstve, aby neumreli od hladu. Dnes v ňom pracuje približne 1% obyvateľov Slovenska a problémom nie je hlad, ale plytvanie potravinami a obezita ľudí.

Kapitalisti podľa V.I.Lenina sú takí hlúpi, že predajú robotníkom aj povraz, na ktorý ich potom robotníci obesia. Ten povraz sa volá demokratické voľby a kapitalisti ho dali nielen robotníkom, ale aj nepracujúcim. Konečne po storočnej vláde robotníckych strán (fašistických a komunistických) dozrel čas, aby sa prihlásila o svoje práva nová väčšina – väčšina nepracujúcich. Nepracujúci vytvoria novú spoločnosť sociálnej spravodlivosti a solidarity, spoločnosť úplnej rovnosti a spoločnosť sociálnych istôt.

SkryťVypnúť reklamu
reklama

Nový spoločenský poriadok musí zorganizovať nová strana – Strana nepracujúcich. Ak chce byť úspešná vo voľbách, musí presadzovať záujmy väčšiny. Čo robí väčšina Slovákov? Nerobí! Čo chce robiť väčšina pracujúcich Slovákov? Nepracovať! Čo preferuje väčšina Slovákov – blahobyt, alebo rovnosť? Väčšina odmieta bohatstvo kapitalistickej spoločnosti, pretože jej sloboda vedie k nerovnosti ľudí. Väčšina si praje radšej rovnosť, i keď v skromnejších životných podmienkach. Stará dobrá slovenská múdrosť vraví: Keď nemám kozu ja, nech aj susedovi zdochne!

Hlavné opatrenia, ktoré musí prijať nová vláda Strany nepracujúcich:

SkryťVypnúť reklamu
reklama

1. zavedenie vysokej progresívnej dane pre pracujúcich, ktorá zabezpečí všetkým rovnaký čistý príjem,
2. ústavné zakotvenie práva na rovnakú odmenu za nepracovanie, ako za prácu, tj. garantovanie výšky starobných a invalidných dôchodkov, dávok v nezamestnanosti a študentských štipendií na úrovni čistej mzdy v hospodárstve,
3. zrušenie dedičského práva,
4. zoštátnenie všetkého nehnuteľného majetku bez náhrady,
5. zoštátnenie všetkého bankovníctva a poisťovníctva bez náhrady,
6. zoštátnenie všetkého priemyslu bez náhrady,
7. zoštátnenie všetkej dopravy vrátane osobných automobilov bez náhrady,
8. zrušenie dane z pridanej hodnoty,
9. zavedenie bezplatného bývania pre všetkých, vrátane vody a energií,
10. zavedenie bezplatného prídelu základných potravín,
11. zabezpečenie zdvojnásobenia platov a všetkých štátnych dávok v každom volebnom období ich pravidelnou ročnou valorizáciou o 20%,
12. zrušenie rodiny, odobratie detí po narodení do štátnej výchovy,
13. predĺženie povinnej školskej dochádzky na 20 rokov,
14. zníženie veku aktívneho a pasívneho volebného práva na 15 rokov,
15. zníženie hranice dôchodkového veku na 50 rokov,
16. zakotvenie vedúcej úlohy Strany nepracujúcich v ústave,
17. prijatie zákona o nesmrteľných zásluhách G.Husáka, V.Mečiara a R.Fica pre Slovensko.

Slovensko potrebuje istoty. Slovensko si zaslúži istoty. Najmä istotu pre nepracujúcich, že sa budú mať rovnako dobre, ako pracujúci. Slovensko potrebuje stabilitu. Najlepšou stabilitou je vláda väčšiny nepracujúcich. Študenti, dôchodcovia, invalidi, nezamestnaní, ale aj všetci, ktorí nechcete pracovať, spojte sa! Ak budete svorní, Strana nepracujúcich bude vládnuť večne.

Nepracujúci celej Európy, ba celého sveta, obracajú na Slovensko svoju hlavnú pozornosť, pretože práve Slovensko je na prahu veľkej revolúcie. Ešte nikdy v histórii sa ľudstvu nepodarilo vytvoriť spoločnosť, v ktorej by tak málo ľudí pracovalo a ešte menej chcelo pracovať. Historický vývoj ľudstva dospel k svojmu vrcholu. Konečne stojíme na prahu raja, po ktorom túžili kresťania, moslimovia, komunisti a miliardy obyčajných ľudí už stovky rokov. Vytvorme spoločnosť, v ktorej netreba pracovať a každý sa bude mať rovnako dobre!

Nepracujúci pokladajú za nedôstojné tajiť svoje názory a úmysly. Otvorene vyhlasujú, že ich ciele sa dajú dosiahnuť nenásilným zvrhnutím celého doterajšieho nespravodlivého kapitalistického zriadenia – a to voľbami. Nech sa trasú všetci kapitalisti a pracujúci pred množstvom a silou nepracujúcich! Nech sa trasie celý svet pred revolúciou nepracujúcich. Nepracujúci nemajú v nej čo stratiť. Dobyť môžu celý svet.

Nepracujúci všetkých krajín, spojte sa!

––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––––

Zdroje:
1. Karol Marx, Fridrich Engels: Manifest Komunistickej strany, 1847, Pravda 1982
2. Programové zameranie strany SMER–SD na volebné obdobie 2012–2016
http://strana-smer.sk/3239/nas-program
3. Štatistický úrad Slovenskej republiky
http://www.statistics.sk/pls/elisw/vbd

Slavomír Flimmel

Slavomír Flimmel

Bloger 
  • Počet článkov:  37
  •  | 
  • Páči sa:  0x

Všetko je inak Zoznam autorových rubrík:  JazykNáboženstvoPolitikaSúkromnéNezaradené

Prémioví blogeri

Matúš Sarvaš

Matúš Sarvaš

3 články
Milota Sidorová

Milota Sidorová

5 článkov
Post Bellum SK

Post Bellum SK

74 článkov
Karolína Farská

Karolína Farská

4 články
Yevhen Hessen

Yevhen Hessen

20 článkov
reklama
reklama
SkryťZatvoriť reklamu