Fico konečne povedal pravdu

Autor: Slavomír Flimmel | 11.1.2014 o 19:40 | (upravené 18.1.2014 o 16:44) Karma článku: 8,84 | Prečítané:  1387x

Znie to neuveriteľne, ale premiér Fico konečne povedal pravdu. A to nie hocijakú. A nie len jednu. Róbert Fico vo svojom prvom predvolebnom spote prezradil okrem iného, že pozná tieto základné pravdy:

1. socializmus a katolicizmus (resp. komunizmus a kresťanstvo) majú hlavnú ideu spoločnú,

2. v štáte, kde majú monopol moci socialisti, aj tí najbohatší (tj.robotníci) sú veľmi chudobní,

3. nadbytok hmotných statkov, ktorý prináša kapitalizmus takmer každému, neprinesie väčšie šťastie ľuďom, skôr naopak.

Ad 1.
Veľa ľudí sa čuduje, že premiér Fico sa hlási zároveň ku komunistom aj ku katolíkom. Zdá sa im to nezlučiteľné, veď komunistom sa mohol stať len ateista a naopak - pápež všetkých komunistov vylúčil z katolíckej cirkvi.
Róbert Fico chce vyhrávať voľby, tak musí hovoriť, čo chce počuť väčšina (čo si naozaj myslí, sa nikdy nedozvieme). Veľká väčšina Slovákov sa dlhodobo hlási práve k myšlienkam kresťanstva a komunizmu. Hlavnou myšlienkou oboch ideológií je ponuka výhodného obchodu: dáš málo - a dostaneš veľa. Predstavitelia kresťanských cirkví a socialistických strán robia dlhé roky to isté: prísľubom raja, kde netreba pracovať a kde je o všetkých dobre postarané, okrádajú masu sebeckých, lenivých a nevzdelaných ľudí o majetok.
Na to, že kresťanstvo a socializmus (štátny dirigizmus) sa dobre znášajú, prišli už dávnejšie Mussolini, Tiso, Mečiar, Putin, Čarnogurský a ďalší politici.
O vzťahu medzi kresťanstvom a socializmom som písal v predchádzajúcich blogoch podrobnejšie:

http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/c/292771/Rozhodnu-volby-dedinski-idioti.html

http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/c/293009/Biblicky-pribeh-o-raji.html

Ad 2.
Neviem, či to socialista Fico s kritikou bývalého socialistického režimu neprehnal.
Naozaj pred r.1989 nemali robotníci - vedúca sila spoločnosti s najlepšími platmi - dosť peňazí ani na nohavice pre svoje deti?
Naozaj rifle predávali len v špecializovaných predajniach vo veľkých mestách, kde sa platilo šmelinárskou menou?
Naozaj najväčším šťastím pre mladého človeka v socialistickom štáte bolo mesiac tvrdo manuálne pracovať, aby si mohol kúpiť jedny nohavice?
Ja viem, že to tak skutočne bolo. Veď aj preto som proti socializmu a komunistom.
Vždy, keď rozprávam podobné príhody mladým ľuďom, dívajú sa na mňa s nedôverou. Myslia si, že mi zatemnila mozog nenávisť voči socializmu a Ficovi. Veď to predsa nie je možné si predstaviť!
Konečne mám svedectvo najdôveryhodnejšie - svedectvo predsedu strany, ktorá je právnym aj personálnym pokračovateľom komunistickej strany, ktorá u nás vládla v r.1948-90 a vládne vlastne až dodnes.
Video Róberta Fica by mali pravidelne premietať deťom v školách, aby pochopili, čo ich rodičia už asi zabudli - že socializmus je okrem neslobody aj bieda.

Ad 3.
Celý život vyznávam ideu, že bohatý nie je ten, čo má veľa, ale ten, čo mu nič nechýba. Viem, že každý človek, ktorého zmyslom života je bohatstvo, nikdy nemá dosť. Viem tiež, že majetok zotročuje. A podľa toho žijem. Neodsťahoval som sa do Bratislavy, nezhŕňam majetky. Svoje tri deti vychovávam v skromných podmienkach - ale štastne - na slovenskom vidieku.
Ak premiér Fico chcel, aby mal jeho syn šťastné detstvo, mal svoj život žiť podľa myšlienok, ktoré vyznáva. Prečo vyštudoval vysokú školu a nepracuje ako robotník? Prečo si zobral manželku z intelektuálskej rodiny sudcu najvyššieho súdu, a nie nejakú chudobnú dedinčanku z JRD? Prečo sa odsťahoval do Bratislavy, keď je na dedine lepšie? Prečo nedopraje svojmu synovi šťastie dedinskej chudoby?
Zaujímalo by ma tiež či mal komunista Róbert Fico sobáš v kostole a či sviatosti krstu, prvého prijímania a birmovky doprial aj svojmu synovi, keď si tak váži rodinné tradície a katolícku cirkev.
Je takmer isté, že jediný Ficov syn prežil veľmi smutné detstvo v blahobyte veľkomesta. Nikdy nepochopí, čo je to skutočné šťastie. A ani po smrti to nemá v rímsko-katolíckom nebi zabezpečené tak, ako jeho otec zaopatrený všetkými sviatosťami. Róbert Fico je krkavčí otec.
A možno je všetko inak...
Možno je premiér Fico novodobý Mesiáš, ktorý sa obetuje za nás všetkých. Tým, že nás oberie o majetok - najväčšie zlo - nás vlastne zachráni pred nešťastím. Budeme šťastne chudobní tu na Zemi a po smrti sa ľahšie dostaneme do neba.
Ježiš Kristus to mal ľahšie. Vedel, že jeho utrpenie rýchlo skončí a bude vyzdvihnutý do neba k svojmu Otcovi. Róbert Fico vie, že bohatstvo tu na Zemi mu prinesie nešťastie a ako bohatý sa ani po smrti nebude mať dobre. Do neba pôjde len ak dokáže prejsť ťava uchom ihly. Všetci vieme, že to nie je možné a po smrti ako boháč pôjde do horúcich pekiel.
Napriek tomu je Róbert Fico PRIPRAVENÝ obetovať sa PRE SLOVENSKO.

Sláva Mu! Hosanna!

 

ZDROJE:

Róbert Fico o detstve bez internetu, mobilného telefónu a televízora:

http://www.youtube.com/watch?v=66VXY70up_8

paródia Ficovodka:

http://www.youtube.com/watch?v=Hv-GflVqZ7w

paródia Richarda Sulíka o detstve:

http://www.youtube.com/watch?v=LQWZV3njttg

reakcie:

http://ludmilakolesarova.blog.sme.sk/c/346131/O-mojom-detstve-pre-premiera.html

http://dennik.tyzden.sk/eugen-korda/2014/01/09/tazke-detstvo-roberta-fica/

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner reprezentácie.


Už ste čítali?