Komunisti a katolíci

Autor: Slavomír Flimmel | 12.1.2014 o 15:23 | (upravené 27.1.2014 o 22:41) Karma článku: 9,42 | Prečítané:  427x

Každé slovo je zovšeobecňujúca myšlienka, ktorú rôzni ľudia chápu rôzne. Tak je to aj so slovami kresťan, katolík, komunista, socialista, ateista...

Pridávam doplňujúce vysvetlenia k včerajšiemu blogu ako reakciu na výčitky mojej kresťanskej priateľky A.J.

Človek za to nemôže, že sa narodí Slovákom, katolíkom, ateistom a pod. Keby som sa narodil do katolíckej rodiny, bol by som teraz asi formálny katolík aj napriek tomu, že názory na svet by som mal rovnaké, aké mám dnes ako ateista. Viem, že sú rôzni katolíci - od svätcov až po vrahov. Poznal som katolíkov, ktorí priamo komunikovali s duchovnými bytosťami (alebo to o sebe tvrdili) a aj takých, ktorí videli Boha vo fyzikálnych vzorcoch.

Nesúhlasím s väčšinou ateistov (tj. komunistov), ktorých poznám z literatúry a internetu a hanbím sa k nim priznať. Neurážam sa, keď niekto nadáva na ateistov. Takisto sa ako Slovák neurážam, keď niekto kritizuje Slovákov. Najmä ak má pravdu. Aj keď sa mi väčšina Slovákov a väčšina ateistov nepáči, na tom, že som Slovák a ateista to nič nezmení.

Pred 20 rokmi som túžil po jednoduchom svete, kde je na jednej strane dobro=kresťanstvo a na druhej strane zlo=socializmus (komunistický alebo fašistický). Ako nepokrstený neznaboh som potvrdil komunistický sobáš aj katolíckym obradom kostole, dal som pokrstiť svoje tri deti a vstúpil som do KDH. Rýchlo som však zistil, že slovenskí katolíci sú predovšetkým socialisti - nacionálni alebo dokonca komunistickí. Pochopil som to nielen z výsledkov každých volieb, ale aj z rozhovorov v rámci KDH. A videl som, že v katolíckej hierarchii prevládajú ľudia, ktorí si výborne rozumejú s Mečiarom, Ficom a podobnými zloduchmi.

Rozmýšľal som veľa krát o príčinách tohto zvláštneho javu. Mám rôzne vysvetlenia. Napr. ľudia sa chcú mať dobre v tomto živote (ten je istý) - tak slúžia diabolskej komunistickej ideológii. Ale čo keď je aj posmrtný život (nie je to vôbec isté)? Tak potrebujú kresťanské náboženstvo, ktoré im dokáže odpustiť aj najhoršie zločiny a darovať večné šťastie po smrti - preto sú aj katolíkmi.

Najviac sa mi páči definícia Boha: Boh = láska. Láska nie je len cit, ale hlavne čin - obdarovanie druhých (službou, majetkom...). Za najväčšie dobro považujem dobrovoľné vzdávanie sa svojho majetku v prospech druhých ľudí bez nádeje na budúcu väčšiu odmenu.

Každá krásna idea sa dá prekrútiť a zneužiť. Tak sa aj idea „Boh=láska=obdarúvanie druhých" takmer 2000 rokov zneužíva na okrádanie a zotročovanie ľudí. Hneď od počiatku kresťanská cirkev okrádala veriacich o všetok majetok strašením skorého príchodu konca sveta. V Novom zákone je príbeh o manželoch, ktorí si chceli ponechať aspoň časť svojho majetku - a Boh ich okamžite zabil (Skutky apoštolov 2:44 - 5:11). Neskôr cirkev strašila ľudí peklom a sľubovala raj po smrti, len aby sa dostala k ich majetku. Dnešná katolícka cirkev spolupracuje so socialistickými politikmi, aby dostala svoj podiel na lupe (daniach).

Ľudia od Boha nikdy nechcú menej, ako sami ponúkajú. Načo slúžia všetky cirkevné obrady - obete (predkožky, zvierat, peňazí...) a modlitby? Dám málo a dostanem veľa. Pomodlím sa a dostanem zdravie a šťastie v tomto živote. Obetujem tento (krátky a nešťastný) život a dostanem večný a šťastný. Koľko veriacich by mala cirkev, ktorá by sľubovala za dobré skutky trest? Pritom náš svet tak často funguje - najznámejšie sú prípady Sokrata a Ježiša, ktorých ľudia popravili za ich dobrotu. Koľko ľudí by verilo v Boha, keby im nesľuboval večný život? Ani Svätý Pavol by v takého Boha neveril (1Kor 15:31).

Zaujímavý je biblický príbeh Jóba, ktorý bol za svoju dobrotu Bohom potrestaný a za rúhanie sa Bohu naopak odmenený:

http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=295822&bk=14514

Moje chápanie Boha som podrobnejšie opísal:

http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/clanok.asp?cl=293347&bk=14458

http://slavomirflimmel.blog.sme.sk/c/295901/Dotaznik-o-viere.html

Prečo ľudia volia socialistov (komunistov a fašistov)? Azda z lásky k iným ľuďom? Chcú rozdávať svoj majetok druhým ľuďom? Veď to môžu aj v nesocialistickom štáte za vlády liberálov. Nie, oni túžia po majetku iných. Aj keď sa považujú vo svojej väčšine za kresťanov, kašľú na 10.prikázanie „Nezatúžiš po majetku blížneho svojho!". Akonáhle ľudia dostali volebné právo, zvyčajne volia takých politikov, ktorí sľubujú okrádať (a niekedy aj zabíjať) druhých ľudí. Ľudia nevolia Fica, aby ich ožobráčil. Dúfajú, že „spravodlivo" prerozdelí majetok, teda šikovným a pracovitým majetok zoberie a voličom SMERu ho daruje.

Marxistickí socialisti prevzali od kresťanov ideu raja, ale premiestnili ho z budúceho života v nebi do krátkej budúcnosti tu na Zemi. Stačí len, aby všetci ľudia odovzdali svoj majetok strane a vláde. Komunisti brali ľuďom 90%, dnešní socialisti sa uspokoja s 50%. Kto nesúhlasil bol zabitý, alebo išiel do väzenia. Ale raj ani po 100 rokoch od VOSR neprichádza. Socialistickým politikom v USA a EÚ peniaze ukradnuté ľuďom nestačia, pretože míňajú mnohonásobne viac a zadlžujú všetkých obrovským dlhom. Nakoniec socialistom neostane nič iné, len sa spolu s kresťanmi modliť, aby už konečne prišiel Ježišom prisľúbený koniec sveta.

Koniec dnešného socialistického sveta sa blíži. Možno je to hlavný dôvod, prečo komunista Fico uteká od vládnej zodpovednosti pod ochranné krídla prezidentského úradu. Najmä, keď dobre vie, ako skončili socialistickí miláčikovia davov Mussolini, Ceaușescu, Kaddáfí...

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

PLUS

Podnikajú na hranici prežitia. V kráľovstve polievok sa držková nevarí

Do niekoľkých hrncov naložili dvaja Bratislavčania svojho tvorivého ducha i značnú časť finančných úspor.

KOMENTÁRE

Pravda a láska stoja na našej strane

Môj manžel a ja, na túto frázu si aj po vyše dvoch rokoch manželstva stále zvykám.

ŠPORT

Ramsay uzemnil aj Cháru. Nie som demokrat, tvrdí Kanaďan

Som fajn chlapík, keď hráči robia to, čo im poviem, hovorí nový tréner reprezentácie.


Už ste čítali?